Безкоштовний бокс з дитячими товарами “Пакунок маляти” вартістю ~₴6300

Отримайте пакет державної допомоги з найнеобхіднішими товарами для вашого малюка в перші місяці його життя. Від памперсів до теплого комбінезона...

ukraine-baby-box

Як отримати?

Отримайте пакет державної допомоги з найнеобхіднішими товарами для вашого малюка в перші місяці його життя. Від памперсів до теплого комбінезона, від шампуню до матрацика в ліжко.  

baby box from the government

Про програму “Пакунок маляти”

Це державна програма допомоги сім'ям при народженні дитини. В пакунок входять засоби гігієни, одяг, іграшки та інші речи, які необхідні малюку одразу після появи на світ. Такий бокс отримує кожна новонароджена дитина в Україні. 

Більше про програму можна почитати тут: https://pakunok.info/. Загальна вартість товарів — понад 6300 грн. 90% складових боксу — українського виробництва. 

Як отримати “Пакунок маляти”? 

Отримати бокс можна в будь-якому державному або приватному медичному закладі: пологовому будинку, пологовому відділі, перинатальному центрі, неонатальному центрі. Для цього не потрібні додаткові документи, тільки свідоцтво про народження дитини. Отримати “Пакунок маляти” може будь-хто з батьків, або інші родичі.  

Але якщо дитина народилась поза межами лікарні чи закордоном, або ж на момент виписки в лікарні не було в наявності “Пакунків маляти”, то бокс можна отримати в органі місцевого соціального захисту. Для цього потрібні такі документи: 

  • довідка про неотримання пакунка під час виписки (її беруть в пологовому будинку);

  • копія свідоцтва про народження; 

  • заява на отримання пакунка. 

Що буде у боксі? 

Перелік товарів змінюється та часто додаються нові позиції. Ініціатори програми прислуховуються до думок батьків, що вже отримали “Пакунки маляти” та намагаються покращувати його склад. 

У 2022 році до складу боксу входять:

whats-inside-1

Найнеобхідніші засоби гігієни, включають не тільки памперси та шампунь для дитини, а також крем від сухості та тріщинок для маминих грудей. Він має органічне походження. 

whats-inside-2

До складу набору також входить ковдра та матрацик. А ще сама коробка в яку все запаковано. Надалі батьки найчастіше за все використовують її для зберігання іграшок. Але вона створена з гіпоалергенних та міцних матеріалів, а отже, у разі потреби, може використовуватись, як тимчасове ліжечко або переноска. 

whats-inside-3

Діти не сидять на місці, а отже обрізати нігтики в перші місяці життя — це випробування. Щоб не нашкодити малюку, в склад набору входять спеціальні ножиці с запобіжниками. 

odyah

Не треба хвилюватись, що малюк швидко росте та може не встигнути поносити комбінезон. Це комбінезон — трансформер, а отже змінить свій розмір за допомогою спеціальних застібок. А ще він пошитий так, що можна легко змінити малюку памперс, не роздягаючи його повністю. 

Як отримати допомогу грошима? 

Якщо батьки не бажають отримувати “Пакунок маляти” в натуральному вигляді, вони можуть подати заяву на грошову компенсацію. Вона буде складати 6300 грн (на 2022 рік). Подати заяву можна в місцевому ЦНАПі. 

Документи, які для цього потрібні: 

  • Заява (її можна завантажити тут → https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/95/f497740n217.docx) ;

  • Копія свідоцтва про народження дитини;

  • Посвідка на постійне (тимчасове) проживання, або посвідчення біженця; 

  • Довідка з пологового будинку про неотримання “Пакунку маляти”;

  • ІНН; 

  • рахунок на який буде здійснюватись нарахування коштів.

Рахунок для отримання цієї допомоги необхідно відкрити в “ПриватБанку”. Він має спеціальний режим використання — “Пакунок малюка”. Отриману компенсацію можна буде використовувати тільки в магазинах, що мають позначку “Пакунок маляти” та реалізовують дитячі товари.  Але на період воєнного стану нарахування компенсації може здійснюватись на будь-якій рахунок.